Należałoby mieć świadomość tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują także w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Zatem właściwie każdy z nas powinien w zadowalający sposób przypilnować to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale również nie były nadmiernie napięte. Trudno również ukryć, iż mięśnie dna miednicy nadzorują dobre utrzymywanie moczu w pęcherzu i dodatkowo określonych narządów w jamie brzusznej.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w profesjonalny sposób bardzo staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. Przy tego rodzaju niedogodnościach bardzo ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Stojąc, leżąc jak i siedząc też można je wykonywać. Należy prowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, chociażby wracając do domu autobusem bądź siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz