Należy być poinformowanym, że mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to bardzo ważna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują także w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne i mocne, właściwie każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były zbyt napięte. Nie da się również ukryć, że mięśnie dna miednicy nadzorują dobre utrzymanie moczu w pęcherzu a także wybranych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kwalifikowany sposób bardzo staramy się ziszczać możliwie jak najbardziej korzystne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego typu komplikacjach szczególnie ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt dotyczący tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak sam skurcz, w czasie wykonywania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Podczas gdy dojdziemy do wprawy, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, chociażby wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia cykliczne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz