Narodowa kadra Francji pokonana - narodowa reprezentacja Argentyny z tytułem mistrzów świata!

Ze zniecierpliwieniem sympatycy piłki nożnej oczekiwali finałowego spotkania, które rozegrane zostało w niedzielny wieczór. Z pewnością zakończone właśnie mistrzostwa świata w Katarze były wyjątkowe pod wieloma względami. Mogliśmy obserwować mnóstwo emocjonujących spotkań, oraz widowiskowych goli i obron bramkarzy. Możemy nawet powiedzieć, że kibice piłkarscy w naszym kraju mogą być uradowani. Reprezentacja Polski bowiem po po trzydziestu sześciu latach była w stanie wyjść z grupowych rozgrywek na mundialu, co można bez najmniejszych wątpliwości nazwać pewnym osiągnięciem. Nie planujemy się jednak skupiać na kłopotach naszej piłki nożnej. W aktualnej chwili zdecydowanie ważniejsze jest to, by zaprezentować jak niesamowitym zdarzeniem był pojedynek finałowy światowych mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Ze sobą rywalizowały: narodowa reprezentacja Argentyny oraz obrońca tytułu mistrzów świata drużyna Francji.

Najwybitniejszą postacią w narodowym zespole Argentyny jest Messi, który przez wielu jest uważany ze najwybitniejszego gracza w historii tej dyscypliny. W narodowej reprezentacji Francji za najwybitniejszego uznaje się Kyliana Mbappe, który wiele razy już pokazał na tych mistrzostwach świata, że mimo młodego wieku, czeka go nadal wiele triumfów. Mecz finałowy naprawdę świetnie zaczął się dla narodowej reprezentacji Argentyny, która po I połowie prowadziła już 2:0, po trafieniach Messiego oraz Di Marii. Przebieg tego spotkania był jednak delikatnie zdumiewający, gdyż gracze drużyny narodowej Francji totalnie nie umieli znaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej połowie ruszyli do ataku i to przyniosło efekty. Dwa gole w ciągu dwóch minut zdobył Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dogrywki. Na prowadzenie Podczas dodatkowego czasu gry kolejny raz wysunęła się narodowa drużyna Argentyny i kiedy wydawało się, że już jest po meczu, do akcji kolejny raz wkroczył Mbappe. Arbiter podyktował jedenastkę, a zawodnik Francji zmienił go na gola. Spotkanie skończyło się rezultatem 3 do 3. Na piłkarskich kibiców zgromadzonych na stadionie czekały więc karne. Podczas konkursu rzutów karnych skuteczniejsza okazała się narodowa reprezentacja Argentyny. W taki sposób Leo Messi zdobył wszystkie puchary, jakie miał możliwość zdobyć w trakcie kariery piłkarza. Narodowy zespół Francji zajmuje drugą lokatę, jednak za cztery lata z Kylianem Mbappe w swoich szeregach ponownie walczyć będzie o wygranie mistrzostw świata.