Reprezentacja narodowa Kataru odnosi porażkę z reprezentacją narodową Ekwadoru w pierwszym spotkaniu mistrzostw świata rezultatem 0:2!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która ma miejsce co 4 lata. Fani piłki nożnej z całej świata wyczekują z utęsknieniem na inauguracyjny pojedynek mundialu i nie ulega to wątpliwości. Przy mistrzostwach świata w Katarze, który zaczął się w ten weekend było tak samo. Inauguracyjne spotkanie poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która wyglądała niesamowicie. Jednak później przyszedł czas na piłkę nożną i wielbiciele piłkarscy zgromadzeni na stadionie oraz przez telewizorami oczekiwali dobrego spektaklu. Już od pierwszego gwizdka sędziego emocji nie zabrakło, ponieważ zawodnicy drużyny Ekwadoru naprawdę szybko strzelili gola. Już po 3 minutach Emmer Valencia trafił do siatki i mogło się wydawać, że reprezentacja Kataru będzie mieć bardzo trudno w tym meczu. Jednak sędzia tego spotkania postanowił sprawdzić z pomocą systemu VAR poprawność tego trafienia i okazało się, iż w chwili dogrania napastnik był na spalonym. Gospodarze mistrzostw świata mieli więc bardzo dużo szczęścia w tej sytuacji.

Reprezentacja narodowa Ekwadoru mimo cofnięcia pierwszej bramki nie miała w planach odpuścić. Gracze narodowej reprezentacji Ekwadoru ruszyli do ataku i przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego pojedynku. Napastnik Ekwadoru kilkanaście minut później odnalazł się w akcji sam na sam z bramkarzem zespołu Kataru i został przez niego sfaulowany. Sędzia główny nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na karnego, a bramkarzowi dał żółtą kartkę. Na gola jedenastkę zmienił zawodnik zespołu Ekwadoru Emmer Valencia. Bardzo źle wobec reprezentacji Ekwadoru prezentowała się kadra Kataru. Nie widać było pomysłu na ten mecz, a bramkarz zespołu narodowego Ekwadoru przez większą część meczu był bezrobotny. Na kwadrans przed końcem I połowy padł drugi gol dla drużyny gości, a strzelcem znowu był Valencia. W trakcie pierwszej części tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej goli. Obie drużyny podczas drugiej połowy mocno zredukowały rytm i na boisku niewiele się działo. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla reprezentacji narodowej Ekwadoru, która bardzo dobrze zaczęła ten turniej. Natomiast drużyna narodowa Kataru jest obecnie w skomplikowanej sytuacji i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do pucharowej fazy.